Materials

Materials fiables per a peces mecanitzades CNC de precisió
Des dealumini i acer inoxidable a llautó, coure, acer i titani, subministrem materials en graus i estàndards especificats habitualment per a mecanitzat CNC de precisió. Donem suportabastament de material personalitzat, verificació de grau i certificació de materialper satisfer els requisits de la vostra part.
Àmplia selecció de materials
Control de grau i estàndard
Certificació de material
Aprovisionament de material personalitzat
Materials que oferim

Mecanitzat CNC d'alumini
Graus comuns
6061-T6 · 7075-T6 · 2024 · 6082
Beneficis clau
Lleuger · Alta mecanització · Resistent a la corrosió
Parts típiques
Carcasses · Suports · Plaques · Eixos · Blocs de muntatge

Mecanitzat CNC d'acer inoxidable
Graus comuns
303 · 304 · 316L · 17-4 PH · 420
Beneficis clau
Alta resistència · Resistent a la corrosió · Durable
Parts típiques
Eixos · Casquilles · Passells · Accessoris · Components de la vàlvula

Mecanitzat CNC d'acer
Graus comuns
1018 · 1045 · 4140 · 4130 · 4340
Beneficis clau
Alta resistència · Resistent al desgast · Tractament tèrmic
Parts típiques
Eixos · Engranatges · Acoblaments · Casquilles · Components de la màquina

Mecanitzat CNC de llautó
Graus comuns
C360 · C260 · C464 · C272
Beneficis clau
Excel·lent maquinabilitat · Resistent a la corrosió · Baixa fricció
Parts típiques
Accessoris · Casquilles · Connectors · Components de la vàlvula · Terminals

Mecanitzat CNC de coure
Graus comuns
C11000 · C12200 · C10100 · C10200
Beneficis clau
Alta conductivitat elèctrica · Alta conductivitat tèrmica · Resistent a la corrosió
Parts típiques
Barres · Contactes elèctrics · Connectors · Dissipadors de calor · Terminals

Mecanitzat CNC de titani
Graus comuns
Grau 2 · Grau 5 · Grau 23
Beneficis clau
Relació d'alta resistència-a-pes · Resistent a la corrosió · Resistent a la calor
Parts típiques
Eixos · Suports · Brides · Carcasses · Elements de subjecció
Comparació de materials de mecanitzat CNC
Compareu els materials de mecanitzat CNC per força, pes, mecanització, resistència a la corrosió i cost per identificar la millor opció per a la vostra part.
| Material | Força | Pes | Mecanització | Resistència a la corrosió | Cost relatiu | Toleràncies típiques assolibles | Millor per |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Alumini | Mitjà-Alt | Baixa | Excel·lent | Bé | $ | ±0,01 mm; les parets primes poden requerir suport per evitar la deformació | Peces lleugeres, carcasses, suports |
| Acer inoxidable | Alt | Alt | Bona-Moderada | Excel·lent | $$ | ±0,01–0,02 mm; toleràncies més ajustades requereixen un tall i un acabat controlats | Parts, eixos i accessoris resistents a la corrosió{0} |
| Acer | Alt - Molt alt | Alt | Bé | Moderat | $–$$ | ±0,01–0,02 mm; El tractament tèrmic pot requerir un acabat secundari per a ajustaments ajustats | Components de la màquina-alta resistència |
| Llautó | Mitjana | Alt | Excel·lent | Bé | $$ | ±0,01 mm; L'excel·lent mecanització admet un control dimensional estricte | Accessoris, casquilles, connectors |
| coure | Mitjana | Alt | Moderat | Bé | $$ | ±0,01–0,02 mm; El material tou pot requerir eines optimitzades per minimitzar la deformació | Components elèctrics i tèrmics |
| Titani | Molt alt | Baixa | Difícil | Excel·lent | $$$$ | ±0,02–0,05 mm típic; Les toleràncies més ajustades requereixen una fixació rígida, un tall controlat i múltiples passades d'acabat | Components lleugers i d'alt rendiment- |
Necessites peces lleugeres?→ TriaAlumini o titani
Necessites una alta resistència a la corrosió?→ TriaAcer inoxidable o titani
Necessites una gran resistència a un cost més baix?→ TriaAcer
Necessites una mecanització excel·lent?→ TriaAlumini o llautó
Necessites una alta conductivitat elèctrica/tèrmica?→ Triacoure
Trieu els materials de mecanitzat CNC per aplicació
Les diferents aplicacions requereixen diferents propietats del material. Combineu el tipus de peça i les condicions de funcionament amb un grau de mecanitzat CNC adequat.
| Aplicació | Peces típiques i materials recomanats | Per què |
|---|---|---|
| Components aeroespacials | Suports d'avió— Alumini 7075-T6 Plaques de muntatge— Alumini 2024-T3 Habitatges lleugeres— Alumini 6061-T6 Eixos-d'alta resistència- Titani grau 5 |
Relació alta resistència{0}}a-pes, resistència a la fatiga i estabilitat dimensional |
| Components d'automoció | Suports del motor— Alumini 6061-T6 Eixos-Acer aliat 4140 Casquilles- Acer al carboni 1045 Accessoris- Acer inoxidable 304 |
Força, resistència al desgast, mecanització i durabilitat |
| Components mèdics | Components d'instruments quirúrgics- Acer inoxidable 316L Components de l'implant- Titani grau 5 Cases de precisió- Acer inoxidable 316L |
Resistència a la corrosió, biocompatibilitat i estabilitat dimensional |
| Components electrònics | Barres de bus— Coure C11000 Terminals elèctrics— Coure C10100 Connectors— Llautó C36000 Dissipadors de calor— Coure C11000 |
Alta conductivitat elèctrica/tèrmica i bona mecanització |
| Components marins | Eixos d'hèlix- Acer inoxidable 316L Casquilles— Bronze d'alumini C46400 Components de la vàlvula— Bronze d'alumini C63000 Elements de fixació- Titani grau 2 |
Excel·lent resistència a la corrosió i durabilitat en ambients marins |
| Maquinària industrial | Eixos de la màquina-Acer aliat 4140 Engranatges- Acer al carboni 1045 Habitatges— Alumini 6061-T6 Components de la vàlvula- Acer inoxidable 316L |
Alta resistència, resistència al desgast, mecanització i vida útil |
| Components de robòtica | Braços robotitzats— Alumini 6061-T6 Habitatges conjunts— Alumini 7075-T6 Eixos-Acer aliat 4140 Plaques de muntatge— Alumini 6061-T6 |
Baix pes, alta resistència i estabilitat dimensional |
| Components tèrmics | Dissipadors de calor— Coure C11000 Blocs de refrigeració— Coure C12200 Plaques tèrmiques— Alumini 6061-T6 |
Alta conductivitat tèrmica, eficiència de transferència de calor i mecanització |
La selecció del material s'ha de basar en les condicions de funcionament reals, no només en l'aplicació.També s'han de tenir en compte la càrrega, la temperatura, l'exposició a la corrosió, els requisits dimensionals, l'acabat superficial i el cost de mecanitzat.
Disponibilitat de material i aprovisionament personalitzat
| El vostre requisit | El nostre suport d'aprovisionament |
|---|---|
| Grau específic | La font va demanar qualificacions com araAlumini 7075-T6, acer inoxidable 17-4 PH, titani grau 5, llautó C36000, i altres materials especificats. |
| Grau de material especial | Suportqualificacions menys habituals o especificades pel client-en funció dels requisits de la vostra peça i dels estàndards de materials aplicables. |
| Norma específica | Subministrament de material segonsASTM, EN, DIN, JIS, AMS, o estàndards-especificats pel client. |
| Temperament / Condició requerida | Confirmeu l'estat material requerit, com araT6, T651, recuit, normalitzat o tractat amb calor-, si escau. |
| Talla d'estoc específica | Confirmeu adequatbarra, placa, làmina, tub o altres dimensions d'estocsegons la mida de la peça i els requisits de mecanitzat. |
| Certificació de material | ProporcionarCertificats MTC / material i documentació de traçabilitatquan sigui necessari. |
| Material especificat-del client | Revisa el teudibuix, BOM o especificació del materiali confirmeu la compatibilitat del material abans del mecanitzat. |
| Material + Mecanitzat | Coordinaraprovisionament de materials i mecanitzat CNCcom un sol procés, de manera que el material especificat es confirma abans de la producció. |
Tipus de peces mecanitzades CNC

Eixos mecanitzats CNC

Pins mecanitzats CNC

Casquilles mecanitzades CNC

Mànigues mecanitzades CNC

Espaciadors mecanitzats CNC

Brides mecanitzades CNC

Accessoris mecanitzats CNC

Brackets mecanitzats CNC

Plaques mecanitzades CNC

Carcassa mecanitzada CNC

Colectors mecanitzats CNC

Cossos de vàlvules mecanitzats CNC
Acabats superficials per a peces mecanitzades CNC
Trieu un acabat superficial en funció del vostre material, requisits funcionals, aparença i toleràncies dimensionals. Podem oferir opcions d'acabat comunes per a peces mecanitzades CNC i confirmar la compatibilitat d'acabat abans de la producció.
| Acabat superficial | Materials compatibles | Principals beneficis | Parts típiques |
|---|---|---|---|
| Anoditzat | Alumini | Resistència a la corrosió · Resistència al desgast · Opcions de color | Carcasses · Suports · Plaques |
| Anoditzat dur | Alumini | Major duresa · Resistència al desgast · Millora de la durabilitat | Eixos · Carcasses · Components de la màquina |
| Electropolit | Acer inoxidable · Titani | Superfície llisa · Resistència a la corrosió · Fàcil neteja | Peces mèdiques · Fittings · Components de precisió |
| Passivació | Acer inoxidable | Millora la resistència a la corrosió · Elimina el ferro lliure | Eixos · Accessoris · Elements de subjecció |
| Polit | Acer inoxidable · Alumini · Llautó · Coure · Titani | Superfície llisa · Aspecte millorat | Peces decoratives · Carcasses · Ferris |
| Raspall | Alumini · Acer inoxidable | Acabat direccional uniforme · Aspecte millorat | Panells · Carcasses · Tapes |
| Xapat | Acer · Llautó · Coure · Acer inoxidable | Resistència a la corrosió · Resistència al desgast · Rendiment elèctric | Connectors · Pins · Elements de subjecció |
| Recobriment en pols | Alumini · Acer · Acer inoxidable | Recobriment protector · Opcions de color · Durabilitat superficial | Suports · Marcs · Carcasses |
| Explosió de comptes | Alumini · Acer inoxidable · Acer · Titani | Textura mat uniforme · Elimina les marques de mecanitzat | Carcasses · Panells · Suports |
Selecció de materials i acabats
El mateix acabat superficial no és adequat per a tots els materials.Per exemple, l'alumini s'anoditza habitualment, l'acer inoxidable es pot passivar o electropolir, mentre que les peces d'acer poden requerir un revestiment o un recobriment per a una protecció addicional contra la corrosió.
Procés de fabricació

Màquines i equips

Centres de mecanitzat CNC de 3 eixos

Centres de mecanitzat CNC de 4 eixos

Centres de mecanitzat CNC de 5 eixos

Centres de tornejat CNC

Màquines CNC suïsses

Centres de fresat-de torn CNC

Rectificadores CNC


Equips de mesura òptica

Comprovador de rugositat superficial
| Equipament | Capacitat principal |
|---|---|
| Centres de mecanitzat CNC de 3 eixos | Fresat, trepat, roscat, butxaca i mecanitzat de contorns |
| Centres de mecanitzat CNC de 4 eixos | Mecanitzat multi-cara i característiques complexes |
| Centres de mecanitzat CNC de 5 eixos | Geometries 3D complexes i mecanitzat multi-superfície |
| Centres de tornejat CNC | Tornejat OD/ID, cara, mandrinat, roscat i ranurat |
| Màquines CNC suïsses | Components de-diàmetre petit, llargs i de precisió |
| Centres de fresat-de torn CNC | Tornejat, fresat, trepat i roscat combinats |
| Rectificadores CNC | Mòlta de precisió i acabat-tolerant |
| CMM | Inspecció dimensional i geomètrica |
| Equips de mesura òptica | Petites característiques, perfils i inspecció dimensional |
| Comprovador de rugositat superficial | Mesura d'acabat superficial |
| Equips d'assaig de materials | Identificació i verificació del material |
Embalatge i temps de lliurament

Embalatge
Utilitzem mètodes d'embalatge adequats per protegir les peces mecanitzades CNCrascades, impacte, humitat i contaminaciódurant l'emmagatzematge i el transport internacional.
| Mètode d'embalatge | Aplicació |
|---|---|
| Bosses de plàstic individuals | Petites peces de precisió i components acabats |
| Escuma protectora | Peces amb superfícies mecanitzades o acabades |
| Embolcall de bombolles | Protecció addicional contra impactes |
| Cartons | Comandes petites i mitjanes- |
| Estoigs de fusta | Enviaments pesats, grans o a granel |
| Embalatge personalitzat | Embalatge basat en la mida de la peça, el pes i els requisits del client |
Temps d'execució
El temps de lliurament depèncomplexitat de les peces, disponibilitat del material, quantitat, procés de mecanitzat, tractament de superfícies i requisits d'inspecció.
| Fase de comanda | Temps de lliurament típic |
|---|---|
| Revisió de dibuix i enginyeria | 1-2 dies laborables |
| Prototip / Peces de mostra | 7-15 dies laborables |
| Producció per lots petits- | 10-20 dies laborables |
| Ordres de producció | 15-30 dies laborables |
| Tractament superficial | Temps addicional segons l'acabat |
1. Quins materials podeu utilitzar per al mecanitzat CNC?
Normalment fem màquina CNCalumini, acer inoxidable, acer, llautó, coure i titanien una gamma de graus estàndard i{0}}especificats pel client. La disponibilitat del material depèn de la qualitat requerida, l'especificació, la quantitat i els requisits del projecte.
2. Quin és el millor material per al mecanitzat CNC?
No hi ha un sol millor material.Aluminisovint es selecciona per a peces lleugeres i fàcil mecanitzat,acer inoxidableper a la resistència a la corrosió,acerper a la força i la resistència al desgast,llautóper a una excel·lent mecanització,coureper a la conductivitat elèctrica i tèrmica, ititaniper obtenir un rendiment d'alta resistència-a-pes.
3. Quins graus d'alumini estan disponibles per al mecanitzat CNC?
Les opcions habituals inclouen6061-T6, 7075-T6, 2024 i 6082. El grau adequat depèn de la resistència requerida, el pes, la resistència a la corrosió, la mecanització i l'aplicació.
4. Quins graus d'acer inoxidable podeu màquina CNC?
Els graus comuns d'acer inoxidable inclouen303, 304, 316L, 17-4 PH i 420. També podem revisar les qualificacions especificades pel client-i els estàndards aplicables per a la producció.
5. Es pot màquina CNC de coure i llautó?
Sí. Les opcions habituals inclouenCoure C11000 i C12200, així comC36000 i altres graus de llautó. La selecció del material depèn de la conductivitat elèctrica o tèrmica, la mecanització, la resistència i els requisits d'aplicació.
6. Podeu obtenir una nota de material que no aparegui al vostre lloc web?
Sí. Envieu-nos el requeritgrau del material, estàndard, tremp o condició, dimensions i quantitat. Podem confirmar la disponibilitat del material i les opcions d'aprovisionament abans de la producció.
7. Pot proporcionar certificats de material per a peces mecanitzades CNC?
Sí,certificats de material / MTC i documentació material relacionadaes pot proporcionar quan sigui necessari. Els requisits de certificació s'han d'especificar en sol·licitar un pressupost.
8. Es poden mecanitzar peces segons els estàndards de materials ASTM, EN, DIN, JIS o AMS?
Sí. Podem revisar el teu especificatgrau de material i estàndard aplicablei confirmeu els requisits del material abans de la producció.
9. Com afecta la selecció del material al cost del mecanitzat CNC?
El material afecta tots doscost de la matèria primera i cost de mecanitzat. Els materials difícils de mecanitzar--com ara el titani o alguns acers inoxidables poden requerir eines més especialitzades, paràmetres de tall més lents i temps de mecanitzat addicional.
10. Pots recomanar un material basat en la meva sol·licitud?
Sí. Proporcioneu el vostreaplicació de peces, entorn operatiu, força requerida, limitacions de pes, exposició a la corrosió, temperatura i altres requisits de rendiment. Podem ajudar a identificar les opcions de material adequades.
11. Podeu mecanitzar els materials especificats-del client?
Sí, subjecte adisponibilitat de materials, maquinabilitat i requisits tècnics. Proporcioneu l'especificació del material o el dibuix perquè puguem revisar-lo abans de la producció.
12. Es pot aplicar l'acabat superficial a tots els materials de mecanitzat CNC?
No. La compatibilitat de l'acabat superficial depèn del material. Per exemple,L'alumini sol anoditzar-se, l'acer inoxidable es pot passivar o electropolir, i l'acer pot requerir un revestiment o un recobriment. Podem confirmar un acabat adequat segons els vostres requisits de material i peces.
Obteniu un pressupost de mecanitzat CNC











