El full ASTM B265 Titanium GR 1
Què és ASTM B265 Titanium Grau 1?
ASTM B265és l'especificació estàndard per a tires, làmines i plaques de titani i aliatges de titani. Cobreix graus comercialment purs (GR1, GR2, GR3, GR4) i graus d'aliatge (GR5, GR7, GR9, etc.), definint la composició química, les propietats mecàniques i els requisits d'assaig.
La làmina de titani Gr1 és una làmina de titani pur comercialment d'alta qualitat feta de titani de grau 1. Els fabricants de làmines de titani Ti Gr1 són una opció popular per la seva excel·lent resistència, baix pes i bona resistència a la corrosió, la qual cosa la fa apta per a moltes aplicacions a les indústries aeroespacial, marítima, industrial i mèdica.
Tècnica: Laminat en fred, laminat en calent
Grau: GR1 Ti (mínim): 99,5%
Nom del producte: làmina de titani Gr1, placa de titani de grau 1
Material: titani grau 1
Superfície: polit/decapat
Certificació: ISO9001:2015,EN10204 3.1,EN10204 3.2
Estàndard: ASMESB265 ASTM B265
Composició química de grau 1
| Element | Límit de composició (%) | Importància |
|---|---|---|
| Titani | Balanç | Material base |
| Oxigen (màx.) | 0.18% | El més baix entre els graus CP per a la màxima ductilitat |
| Planxa (màx.) | 0.20% | Control d'impureses |
| Carboni (màx.) | 0.08% | Manté la puresa |
| Nitrogen (màx.) | 0.03% | Minimitzat per a la ductilitat |
| Hidrogen (màx.) | 0.015% | Evita la formació d'hidrur |
Propietats mecàniques
| Propietat | Valor (mínim) |
|---|---|
| Resistència a la tracció | 240 MPa (35 ksi) |
| Resistència de rendiment (compensació del 0,2%) | 170-310 MPa (25-45 ksi) típic |
| Elongació (en 2" o 50 mm) | 24% mínim |
| Reducció de superfície | 30% mínim |
| Duresa (HRB) | ~70 típics |
| Mòdul d'elasticitat | 103 GPa (15 × 10⁶ psi) |
Propietats físiques
| Propietat | Valor |
|---|---|
| Densitat | 4,51 g/cm³ (0,163 lb/in³) |
| Punt de fusió | 1668 graus (3034 graus F) |
| Conductivitat tèrmica | 16.4 W/m·K |
| Coeficient d'expansió tèrmica | 8,6 µm/m· grau (20-100 graus) |
| Resistivitat elèctrica | 0.56 µΩ·m |
| Propietats magnètiques | No-magnètic |
| Calor específica | 0,523 J/g· grau |
Dimensions estàndard del full (ASTM B265)
| Interval de gruix (mm) | Interval de gruix (polzades) | Interval d'amplada (mm) | Interval de longitud (mm) |
|---|---|---|---|
| 0,3 – 0,5 mm | 0.012" – 0.020" | 1000 – 1220 mm | 2000 – 3660 mm |
| 0,5 – 1,0 mm | 0.020" – 0.040" | 1000 – 1500 mm | 2000 – 4000 mm |
| 1,0 – 2,0 mm | 0.040" – 0.080" | 1000 – 2000 mm | 2000 – 6000 mm |
| 2,0 – 3,0 mm | 0.080" – 0.120" | 1000 – 2500 mm | 2000 – 6000 mm |
| 3,0 – 4,75 mm | 0.120" – 0.187" | 1000 – 3000 mm | 2000 – 6000 mm |
GR1 vs altres graus de titani
| Grau | Resistència a la tracció (MPa) | Límit de rendiment (MPa) | Elongació (%) | Aplicacions típiques |
|---|---|---|---|---|
| GR1 | 240 | 170-310 | 24 | Embutit profund, conformació severa |
| GR2 | 345 | 275-450 | 20 | Propòsit general, el més habitual |
| GR3 | 450 | 380-550 | 18 | Aplicacions de major resistència |
| GR4 | 550 | 480-655 | 15 | Grau CP de força màxima |
| GR5 | 895 | 825-910 | 10 | Aeroespacial, alta resistència |
PMF
P1: Quina diferència hi ha entre la làmina de titani GR1 i GR2?
La diferència principal és el contingut d'oxigen:
GR1: 0,18% O max – Menor resistència, major ductilitat
GR2: 0,25% O max – Resistència moderada, bona conformabilitat
Trieu GR1 quan es requereixi la màxima conformabilitat (embotit profund, formes complexes). Trieu GR2 per a aplicacions generals on es necessiti una mica de força.
P2: Es pot tractar tèrmicament la làmina de titani GR1?
GR1 s'utilitza normalment en condicions de recuit i no es pot tractar tèrmicament per reforçar-lo. Es pot alleujar l'estrès després de formar-se a 480-595 graus (900-1100 graus F) durant 30-120 minuts, seguit d'un refredament per aire.
P3: Com funciona GR1 a l'aigua de mar?
Excel·lent. GR1 és pràcticament immune a la corrosió de l'aigua de mar, incloses les picades, la corrosió per escletxes i les esquerdes per corrosió per estrès. S'ha utilitzat en aplicacions d'aigua de mar durant més de 50 anys sense que s'hagi informat de fallades de corrosió.
P4: Quin acabat superficial és millor per a la soldadura?
Per a aplicacions de soldadura, es recomanen superfícies decapades o netejades per eliminar òxids i contaminants. L'escala del molí s'ha de treure de la zona de soldadura abans de soldar.
P5: La làmina de titani GR1 és adequada per a aplicacions criogèniques?
Sí.GR1 manté una ductilitat i duresa excel·lents a temperatures criogèniques de fins a -269 graus, el que el fa ideal per a aplicacions d'hidrogen líquid i heli.
La nostra fàbrica
La nostra fàbrica està equipada amb una àmplia gamma de maquinària avançada de producció i proves de qualitat per garantir els productes de titani de la més alta qualitat. Pel que fa a la producció, disposem de forns de fusió d'arc al buit (VAR) per a la fusió de lingots d'alta-puresa, premses hidràuliques de forja i laminadors per a la descomposició i conformació, molins i bancs d'embutició en fred per a la formació de precisió de tubs i barres, forns de recuit (tant al buit com en atmosfera{2}}per al tractament i trituració/poliment de superfícies controlades i de precisió). línies d'acabat. Per al control de qualitat, el nostre laboratori de proves està equipat amb espectròmetres d'emissió òptica (OES) per a l'anàlisi de la composició química, màquines d'assaig universals (UTM) per a propietats de tracció i mecàniques, detectors de defectes ultrasònics i provadors de corrents de Foucault per a la detecció de defectes interns i superficials, provadors de duresa (Rockwell, Brinell, Vickers), microscopis metal·logràfics per a l'avaluació d'integritat i verificació de microestructura de tubs i provadors de pressió hidrostàtica. canonades.

Etiquetes populars: el full astm b265 titani gr 1, Xina els fabricants, proveïdors, fàbrica de fulls astm b265 titani gr 1
Un parell de
GR7 GR9 Aliatge de titani de precisióSegüent
Full de titani 6Al-4V grau 5Potser també t'agrada
Enviar la consulta














